Sportolj az ELTE-n!

Gyorsan eltelnek az egyetemi évek, ezért már szeptemberben válassz sportágat és vegyél részt programjainkon! Legyél Te is része egy nagy ELTE-s közösségnek, nem fogod megbánni! Szinttől függetlenül, kezdőket és haladókat is várunk minden sportágban. Két lehetőséged is van, elvégezhetsz általános testnevelés kurzusként valamely sportágat, vagy részt vehetsz a délutáni sportösztöndíjas edzéseken!
Alapíts egy új csapatot vagy csatlakozz egy meglevőhöz, fedezz fel egy számodra ismeretlen sportágat vagy csak látogass el sportrendezvényeinkre! Kötelezd el magad az egészséged, a sport, a barátaid mellett!

Az ELTE-BEAC, az ELTE Hallgatói Önkormányzatának támogatásával vár Téged, ha mozogni, edzeni, testileg-lelkileg felüdülni, esetleg versenyezni szeretnél. Közel negyven sportág közül választhatsz, ezért biztosan megtalálod a számodra megfelelő mozgásformát! A sportolási lehetőségekkel már a gólyatáborban is találkozhatsz. 

1. SPORTOLJ KREDITÉRT! – általános testnevelés kurzusok

Vegyél fel sport (általános testnevelés) kurzusokat a többi órádhoz hasonlóan a Neptunon keresztül.

Hogyan vedd fel a kurzust?

1.  Lépj be a Neptunba itt!
2.  A „Tárgyfelvétel” fül alatt válaszd ki az aktuális félévet, és a „Minden intézményi tárgy” típust!
3.  Jobb oldalt az ikonok közül válaszd ki a keresés ikont!
4.  Állítsd be a tárgy kódja szerinti keresést, és írd be a VTN- kódot!
5.  Válogass a sportok közül, és jelentkezz!

Sportágak:
evezés, muay-thai, goju-ryu karate, brazil jiu jitsu, aikido, kick-boksz, jóga, aerobik, zumba, jazztánc (kezdő és haladó), hastánc, cheerleading, TRX, kettlebell, funkcionális tréning, dinamikus jóga, tájfutás, természetjárás, sziklamászás, falmászás (kezdő/haladó), futsal, kézilabda, kosárlabda, labdarúgás, röplabda, sakk, asztalitenisz, futás, kerékpár, tollaslabda, tamburelli, gyorstollas, tenisz

Az általános testnevelési kurzusok ára 6000 Ft/félév, a költségeket a Neptun rendszeren keresztül, a „Pénzügyek” fül alatt átutalással tudod rendezni. Egy kurzus általában 12-13 alkalom, a teljesítés, így a kreditek megszerzésének feltétele a részvétel, maximum 3 hiányzással.

Bővebb segédletet a kurzusok felvételéhez itt találsz.

2. Az ELTE-BEAC sportösztöndíjasainak edzései

A 2015/2016-os tanévben a következő sportokat választhatod az ELTE-BEAC edzései közül. A választásban segítséget nyújt az ELTE Sportkisokos, és a www.beac.hu „Sportolni szeretnék” menüpontja, ahol az edzésidőpontok és helyszínek is megtalálhatók.

Csapatsportok
: kézilabda, kosárlabda, futsal, röplabda, nagypályás labdarúgás, rögbi
Küzdősportok
: aikido, brazil jiu- jitsu, goju-ryu karate, muay thai, kick-box
Aerobik
: alakformáló, zumba, zsírégető edzés, pilates, dinamikus jóga
Táncok
: hastánc, modern jazztánc, cheerleading
Labdás, golyós játékok: tenisz, asztalitenisz, tollaslabda, gyorstollas 
Funkcionális tréningek
: TRX, kettlebell, cross training
Vízi sportok
: vízilabda, evezés
Egyéb sportok: polefitness, triatlon (úszás, futás, kerékpár), atlétika, spinning, sakk, természetjárás, tájfutás, jóga, falmászás, edzőterem – kondicionálás

3. Kari bajnokságok

Gyűjtsd össze barátaidat (6–8 fő), szervezz csapatot a gólyatáborban vagy csoporttársaidból, nevezzetek szeptember közepéig és induljatok az ELTE kari focibajnokságain!

A bajnokságok az előző tanévben hétfőtől szombatig 182 csapatnak nyújtottak rendszeres sportolási lehetőséget, ezzel az ELTE legnagyobb folyamatos sporteseményélt jelentik, ahol hétről-hétre több mint ezer sportoló hódolhat szenvedélyének.

Részletek a bajnokságokról: 
www.eltefoci.hu 
http://elteonline.hu/rovat/sport/
http://www.jogaszfoci.hu/

További információ:

ELTE-BEAC Sportiroda, ahol tájékoztatást kaphatsz minden sportágról!
Telefon: 061–209–06–17
Honlap: www.beac.hu
Email: info@beac.elte.hu (gazdasági ügyintézés)
Email: szervezes@beac.elte.hu (edzésekkel, sportnapokkal kapcsolatos kérdések, egyéb információk)
Cím: 1117 Budapest, Bogdánfy Ödön u.10./B 1. lépcsőfeljáró, 2. emelet

Simon Gábor
ELTE-BEAC ügyvezető
simon.gabor@beac.elte.hu

Móczik Alexandra
EHÖK sportügyi referens
sport@ehok.elte.hu

A 2015/2016-os ELTE Sportkisokos az alábbi linken elérhető: http://www.beac.hu/wp-content/uploads/2013/05/ELTE_SPORTKISOKOS_2015.pdf

Idén először került kiadásra az ELTE Dolgozói Sportkisokos, amelyben az ELTE munkatársai számára ajánlunk sportolási lehetőségeket: http://www.beac.hu/wp-content/uploads/2015/09/dolgozoi_kisokos_webre2.pdf

ELTE FIT Night

Kiemelt hallgatói rendezvényünk az ELTE FIT Night, melyet legközelebb 2016 tavaszán rendezünk meg a Bogdánfy utcai Sportközpontban. Az éjszakai szabadidősport rendezvényen a fit sportágak legkorszerűbb változataival találkozhatnak a mozogni vágyó hallgatók.

További részletek: www.fitnight.eltesport.hu 

Sportlétesítmények elérhetőségei

Bogdánfy úti Sporttelep 
Cím: 1117 Budapest, Bogdánfy Ödön utca 10./A és B
E-mail: bogdanfy@eltesport.hu
Sportágak: Tenisz, Gyorstollaslabda, Tollaslabda, Aerobik, Kosárlabda, Kézilabda, Röplabda, Floorball, Atlétika, Brazil Jiu-jitsu, Cheerleading, Muay thai, Futsal, Triatlon, Kettlebell, Labdarúgás, Futsal 

Mérnök utcai Sporttelep 
Cím: 1119 Budapest, Mérnök u. 35.
E-mail: mernok@eltesport.hu
Sportágak: tollaslabda, aerobik, modern jazz-tánc, asztalitenisz, kispályás foci, tenisz

Soroksári Vízi Sporttelep 
Cím: 1203 Budapest, Vízisport utca 48.
E-mail: vizisporttelep@eltesport.hu
Sportágak: kajak, kenu, sárkányhajó

Tüskecsarnok

Cím: 1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 7.
E-mail: tuskecsarnok@mnsk.hu
Honlap: http://tuskecsarnok.hu
Sportágak: Futball, Kosárlabda, Kézilabda, Tollaslabda, Alakformálás, Fitness, Kettlebell, Spinning, Pilates

 

Az ELTE SPORT Kft. üzemeltetésében lévő sportlétesítményekben a sportolási lehetőségeket és a pályabérleti díjakat megtalálhatjátok a www.eltesport.hu honlapunkon.

 

Sportolási lehetőségek az egyetemen:

SPORTÁGIDŐPONTHELYSZÍNKAPCSOLATTARTÓ
AerobikRészletes időpontokRészletes helyszínekPulay Szilvia:
elteaerobik@gmail.com   
Aikido (ELTE-BEAC)szerda 19:00-20:30Buda­pest Hon­véd Küzdős­port Cent­rum (XIII. kerü­let Tüzér utca 56.)Csák Gergely:
gergely.csak@gmail.com   
Asztalitenisz (ELTE-BEAC)hétfő: 18:00-20:00ELTE PPK, Izabella utcai tornateremMészáros Bálint:
péntek: 17:00-20:00beactabletennis@gmail.com  
Atlétika (egyetemi – ugró- és dobószámok)kedd, szerda, péntek 17:00-19:00; hétfőtől péntekig 17:00-tólBogdánfy u. 10/A futókörMüllner Nándor:
n_mullni@hotmail.com   
Atlétika Szakosztály (közép- és hosszútáv, gyaloglás)hétfőtől péntekig 17:00-tólBEAC atlétikapályaRichter László:
beacatletika1898@gmail.com   
Cheerleadingkedd: 18:00-21:00 csütörtök: 18:00-21:00BEAC csarnokKovácsik Rita:
rita.kovacsik@hotmail.com   
Falmászáshétfőtől péntekig 8:00-10:00, 10:00-12:00, 13:00-15:00 (választható)Budafoki út 111, Ujjerő Boulder ClubBodó Máté:
maszoedzes@gmail.com   
Funkcionális köredzéshétfő/szerda: 18:00-19:30/ kedd/csütörtök:18:00-19:00BEAC csarnokGölöncsér Dániel:
funkcionalistrening.eltebeac@gmail.com;   
Répási Károly:   
funkcionalistrening.eltebeac@gmail.com;    
Futókör – utcai (ELTE-BEAC)érdeklődni Keresztesi GittánálBEAC pályaKeresztesi Gitta:
gitta.polythlon@gmail.com   
Futsal (női), kispályás labdarúgáskedd 20:30-22:00BEAC csarnokSajben Marcell:
csütörtök 21:00-22:30marcell.sajben@gmail.com  
Futsal (férfi)csütörtök: 19:30-21:00BEAC csarnokSzakosztályi – Árendás Tamás:
futsal@beac.elte.hu;   
Egyetemi – Rácz Roland:   
futsal@beac.elte.hu   
Goju-ryu karate (ELTE-BEAC)hétfő/szerda: 17:00-18:301052 Budapest, Galamb u. 3.Sztrojiny Kristóf:
szto.kris@gmail.com   
Hastáncszerda 18:00-19:30, csütörtök 19:00-20:30ELTE Mérnök utcaPapp Mariann:
elteoriental@gmail.com   
Jiu-jitsukedd: 16:30-18:00BEAC csarnokBence György:
csütörtök:16:30-18:00graciebarra420@gmail.com  
Jógahétfő: 17:00-18:30, 18:30-20:00BEAC tükrös teremELTE-BEAC Sportiroda:
csütörtök: 16:30-17:30, 17:30-19:00joga.eltebeac@gmail.com  
Kajak-kenu, evezéscsütörtökönként 16:30-tólELTE Vízisporttelep (1237 Budapest, Vízisport utca 48.)Sótonyi Zita:
eltevezes@gmail.com   
Kettlebellhétfő/szerda: 17:00-18:00/ kedd/csütörtök: 19:00-20:00BEAC csarnokGölöncsér Dániel:
goloncser.danimarci@gmail.com   
Kézilabda (női)szerda 19:30BEAC csarnokKunszt Petra:
eltebeac.kezilabda@gmail.com   
Kézilabda (férfi)szerda 21:00-22:30, péntek 19:30-21:30BEAC csarnokRippert Bálint:
eltebeac.kezilabda@gmail.com   
Kick-box kedd/csütörtök: 20:00-21:30BEAC csarnokNémeth Márk:
nemethmark9700@gmail.com   
Kispályás labdarúgó-bajnokságok, kupákhétfőtől vasárnapigELTE-BEAC Futsal BajnokságSajben Marcell:
eltese2008@gmail.com   
Kondicionálás (edzőtermi)  ELTE-BEAC Sportiroda:
info@elte.beac.hu   
Kosárlabda (női)hétfő: 20:00-21:30/ kedd: 19:30-20:30/ szerda: 18:00-21:00BEAC csarnok, 1-es pályaSzakosztályi – Horváth Enikő:
horvath.eniko8@gmail.com;   
Egyetemi – Mátravölgyi Dorottya:   
dorottya.matravolgyi@gmail.com   
Kosárlabda (férfi)hétfő: 21:30-22:30/ kedd: 18:00-20:30 / szerda: 19:00-21:00/ péntek: 18:00-19:30BEAC csarnok, 3-as pályaSzakosztályi – Szabari Krisztián:
szkrissz89@gmail.com;   
Egyetemi – Mayer Patrik:   
mpata94@gmail.com   
Kung fuérdeklődni Liszka LászlónálELTE Mérnök utcaLiszka László:
tunghse1994@gmail.com   
Különleges Ütős Sportok BEAC csarnok, teniszpályaElek József:
speed.elek@gmail.com   
Modern jazztánchétfő 18:00-19:00 és 19:00-20:00, csütörtök 18:00-19:00Mérnök utcai sporttelepPék Krisztina:
eltejazztanc@gmail.com   
Muay-thaihétfő/ szerda: 18:00-20:00BEAC csarnok, teniszpályaSebők Máté:
mate.sebok86@gmail.com   
Nagypályás labdarúgáskedd, csütörtök 18:00-19:30Bp., XIV. kerület, Kövér Lajos utcai pályaSzakosztályi – Kovács Gergely:
kov.geri@gmail.com;   
Egyetemi – Magyar László:   
lackointer@hotmail.com   
Országúti kerékpárMegbeszélés szerint szombat vagy vasárnap. Az ELTE-BEAC Polythlon Tratlon Klubbal. Gyülekező BEAC 12. szertár. http://polythlon.elte.hu/article/view/479, facebook.com/eltekerŐszi Krisztián: 
oszikr@gmail.com   
Kerékpár túrák Szombat 13:00 körül. Gyülekező: BEAC 12. szertár.; elteker.elte.hu, facebook.com/eltekerŐszi Krisztián: 
oszikr@gmail.com   
Night Bike kerékpár Péntek 21:00 körül. Gyülekező: BEAC 12. szertár.; elteker.elte.hu, facebook.com/eltekerŐszi Krisztián: 
oszikr@gmail.com   
Polefitnesshétfő: 15:30-16:45 BEAC tükrös teremFarkas Lilla:
szerda: 18:00-19:15, 19:15-20:30elte.pole@gmail.com  
péntek: 12:10-13:30   
Polythlon/triatlonnapontaGyülekező: BEAC 12. szertár. Úszás a Hajós Alfréd uszodában. http://polythlon.elte.hu/article/view/479, facebook.com/polythlonKis Gyula:
gyulatri@gmail.com   
Rögbikedd: 19:00-20:30KFKI pálya, CsillebércNémeth Andor:
beac.mokusok@gmail.com   
Röplabda (női)kedd: 17:30-20:30BEAC csarnokFűrész Anna:
szerda: 19:30-21:00furesz.anna@t-online.hu  
csütörtök: 16:30-18:00   
vasárnap: 16:00-21:30   
Röplabda (férfi)kedd: 17:30-20:30BEAC csarnokBögöly András:
szerda 19:30-21:00elteandris@gmail.com  
csütörtök 21:00-22:30   
péntek: 18:00-19:30   
Sakkkedd 18:00-tólLágymányos Északi ép. 0.99 teremRácz Dániel:
danielracz10@gmail.com   
Spinninghétfő 16:00-17:00/17:00-18:00 csütörtök: 17:00-18:00/18:00-19:00BEAC Spinning teremŐszi Krisztián:
cycling.beac@gmail.com   
Tájfutás (ELTE-BEAC)hétfő 17:00-18:301013 Bp., Attila út 2. Tabáni Spartacus SKEHajas Csilla:
sila.hajas@gmail.com   
Teniszváltozó időpontban, kiscsoportos oktatásBEAC teniszpályákELTE-BEAC Sportiroda:
tenisz.eltebeac@gmail.com   
Természetjárás, teljesítménytúra (ELTE-BEAC)minden hétvégén túraELTE-BEAC természetjárásSujtó Laura:
laurasujto@gmail.com   
Tollaslabdapéntek 16:00-17:30BEAC csarnok, 3. pályaLeskó Mariann:
elte.tollaslabda@gmail.com   
TRXkedd, csütörtök: 19:00-20:00, 20:00-21:00, 21:00-22:00BEAC, tükrös teremRépási Károly:
trx.repasi.tar@gmail.com   
Úszás (ELTE-BEAC)hétfő (technikai-kezdő): 6:15-7:15; szerda (résztáv) 6:15-7:45; (kezdő) 8:00-9:00; péntek (hosszútáv) 6:15-7:45Hajós Alfréd UszodaKeresztesi Gitta:
gitta.polythlon@gmail.com   
Vízilabda (ELTE-BEAC)Péntek 20.30-21.30B.H.S.E. Tűzér utcai sporttelepe (1134 Budapest, Dózsa György út 53.)Szabó Attila:
Szombat 18.00-19.00kisuf@inf.elte.hu